5. veľkonočná nedeľa

28. apríl  2024

Liturgický kalendár

PondelokSv. Kataríny Sienskej, panny a učiteľky Cirkvi, patrónky Európy, sviatok18.00
UtorokSv. Pia  V., pápeža, spomienka7.00
StredaSv. Jozefa, robotníka, spomienka18.00
ŠtvrtokSv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka7.00
PiatokSv. Filipa a  Jakuba, apoštolov, sviatok18.00
 SobotaSv. Floriána, mučeníka, spomienka7.30 Oškerda 16.30
Nedeľa6. veľkonočná nedeľa7.30 9.30

Minulú nedeľu bola zbierka na seminár, vyzbierali sme   205,90 €. Darcom Pán Boh zaplať.

Na budúci týždeň je prvý piatok.

Spovedať budem pól hodiny pred rannými a hodinu pred večernými svätými omšami.

V pondelok  bude sv. spoveď pre žiakov  od 13.30 do 14.30 hod.

Vo štvrtok je vo farskom kostole adorácia od 18.00 do 20.00 hodiny.

V piatok od 7.30 hod. navštívim starých a chorých.

Vo farskom kostole  od 17:00 bude sv. spoveď a po sv. omši bude prvopiatková pobožnosť.

V sobotu ráno o 6.45 hod. začne pobožnosť Fatimskej soboty. Sv. omša bude po jej skončení.

Popoludní od 16.00 bude sv. spoveď v Oškerde. Po  sv. spovedi o 16.30 hod. v kaplnke Oškerde sv. omša.

Budúcu nedeľu bude prvonedeľná zbierka pre potreby farnosti. Kto chce môže obetovať. Popoludní o 14.00 hod. bude prvonedeľná pobožnosť.

V máji sa modlíme, vždy  pred sv. omšami Loretánske litánie.

Pod chórom na stolíku deti nájdu modlitbovú aktivitu, ktorá sa volá „Májové kvetinky“, ktorú si môžu zobrať, počas mesiaca máj a modliť sa Loretánske litánie a tak svojou modlitbou nechať rozkvitnúť lúku plnú kvetov pre Pannu Máriu.

Otec biskup Tomáš nás povzbudzuje, aby sme v tomto Roku modlitby s celou Cirkvou znovuobjavovali hodnotu modlitby v našom každodennom živote. Téme budú venované aj tohtoročné fatimské soboty v Rajeckej Lesnej, na ktoré vás pozývame. Vždy v prvú sobotu v mesiacoch máj – október zaznejú v Rajeckej Lesnej katechézy o spoločnej modlitbe v rodine a farnosti. Katechézy nájdete každý mesiac aj v časopise Naša Žilinská diecéza. Súčasťou projektu sú aj súťažné aktivity pre rodiny s deťmi. Podrobnosti sú zverejnené na nástenke pred kostolom aj na stránke  www.dcza.sk.

V stredu 8. mája 2024 sa uskutoční Jarná púť na pútnickom mieste Hora Živčáková. Slávnostnú sv. omšu  o 11.00 hod. bude celebrovať Mons. Tomáš Galis, žilinský biskup.

Púť miništrantov je podujatie, na ktoré sa pozývajú miništranti a ich kamaráti  z celého Slovenska. Prebieha v Národnej svätyni v Šaštíne, v máji, okolo sviatku svätého Dominika Sávia, v sobotu od rána až do podvečera. Program obsahuje duchovné aktivity ako prednášky, workshopy, možnosť pristúpiť k svätej spovedi a na záver  je svätá omša.

Po chutnom obede nasledujú športovo – zábavné aktivity. Chlapci si zašportuju na turnajoch (vo futbale a florbale).

Tohtoročná púť, ktorá sa koná   11. mája 2024.

Bližšie informácie a možnosť prihlásenia sa nájdeš na:  www.ministranti.sk

Za organizátorov vás pozýva   don Luscoň.

Pochválený buď Ježiš Kristus!

Aktuálne oznamy

Na stretnutí najvyšších predstaviteľov cirkví a Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v kňazskom seminári v Badíne, 13. februára 2018, bolo schválené spoločné vyhlásenie k Istanbulskému dohovoru.

Celé znenie vyhlásenia:

VYHLASENIE_Badin_final