Aktuálne farské oznamy

9.30

Oškerda

11.00

Budúcu sobotu 24. nov.  o 10.00 hod. bude  vo farskom kostole stretnutie rodičov prvopríjímajúcich detí. Stačí, keď príde jeden s rodičov.

Na budúcu nedeľu je slávnosť Krista Kráľa, zároveň posledná nedeľa v období cez rok a celého liturgického roka. Na budúcu nedeľu o 11:00 hod. bude v Oškerde  sv. omša.

V tento deň vo všetkých farských kostoloch pred vyloženou sviatosťou sa koná  obnova zasvätenia ľudského pokolenia Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. (Litánie a modlitba zasvätenia.) Táto modlitba bude aj v našom farskom kostole budúcu nedeľu o 14.00 hod. Kto sa zúčastní  tejto modlitby, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

Oznam pre záujemcov o členstvo v Ružencovom bratstve

V našej farnosti prebieha reforma Ružencového bratstva, ktorá začala 11. novembra. Na stolíku pod chórom sú prihlášky, ktoré si treba vyplniť, ak máte záujem o členstvo v RB, a zvoliť si  formu ruženca, do ktorého chcete patriť. Túto prihlášku potom treba vhodiť do označenej krabicedo 30. novembra. Promótor Dominikánskeho mariánskeho centra určil štyroch členov, ktorí 1. decembra otvoria krabicu a zo všetkých vhodených prihlášok vytvoria 20-členné ruže. Po tomto termíne bude zoznam ruží vyvesený na tabuli pred kostolom. O ďalšom postupe budete včas informovaní.

Diecézna charita Žilina pozýva na výstavu fotografií a inšpiratívnych príbehov (ne)obyčajných ľudí – klientov, ktorým charita podala pomocnú ruku. Môžete ju vidieť v Obchdnom Centre Mirage, Žilina 16.-25. november 2018.

Taktiež charita pozýva zapojiť sa do tohtoročnej potravinovej zbierky v 11. predajniach Tesco, pre ľudí v núdzi v dňoch 22.-24. november 2018 (10.00-20.00hod.)

Chcel by som vás poprosiť aj upozorniť na reflexné pásky, baterku, niečo viditeľné … skôr tma…

Obchodná akadémia sv. Tomáša Akvinského v Žiline pozýva všetkých záujemcov na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v utorok 27. novembra 2018 v čase od 9.00 do 12. hod.

Vyšlo novembrové číslo diecézneho časopisu. Sú k dispozícii zaujímavé články a pravidelné rubriky pre celú rodinu. Časopis je vzadu na stolíku. Cena je 50 centov.

Časopis Žilinská diecéza bude od 1. januára 2019  stáť 1 Euro. Tento nepopulárny nárast ceny je nevyhnutným krokom, lebo časopis nedokáže diecéza viac dotovať. Preto, kto má záujem o Časopis Žilinská diecéza, v našej farnosti, aby sa nemuseli kupovať, nech si nahlási v sakristií meno, priezvisko a odbernú adresu do konca novembra. Od nového roka nebudeme kupovať časopis ale bude centrálne objednaný.

Staršie oznamy:

2017

Na stretnutí najvyšších predstaviteľov cirkví a Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v kňazskom seminári v Badíne, 13. februára 2018, bolo schválené spoločné vyhlásenie k Istanbulskému dohovoru.

Celé znenie vyhlásenia:

VYHLASENIE_Badin_final