Aktuálne farské oznamy

Zoslanie Ducha Svätého, slávnosť 20. máj  2018

Liturgický kalendár

PondelokPreblahoslavenej Panny Márie, Matky Cirkvi18.00
Utorok 18.00
Streda 7.00
ŠtvrtokPána Ježiša Krista, Najvyššieho a večného kňaza, sviatok18.00
Piatok 16.30

Oškerda

18.00

 SobotaSv. Filipa Neriho, kňaza, spomienka7.00
Nedeľa 

Nedeľa Najsvätejšej Trojice

7.30

9.30

Oškerda

11.00

Zbierka na katolícke masmédia vyzbierali sme 179,40 €. Za Vaše milodary Pán Boh zaplať.

 

Dnešným dňom sa končí veľkonočné obdobie. Od zajtra sa modlíme modlitbu Anjel Pána.

 

Z poverenia Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí a Liturgickej komisie KBS, zajtra budeme prvýkrát sláviť novozavedenú spomienku Preblahoslavenej Panny Márie, Matky Církvi na miesto Svätodušného pondelka.

 

Na budúcu nedeľu Najsvätejšej Trojice bude v našej farnosti výročná celodenná poklona. Eucharistia bude vystavená od 14:00 hod. Poklona sa ukončí o 18:00 hod. Eucharistickým požehnaním.

 

Farnosť Snežnica organizuje Farský majáles, na ktorý vás srdečne pozývame. Uskutoční sa v sobotu 26. mája, so začiatkom o 19:00 hod. Záujemcovia sa môžu prihlásiť u Zuzany Ševčíkovej. Majáles môžete podporiť aj darovaním tomboly, ktorú môžete priniesť Kataríne Hruškovej. Ďakujeme za Vašu ochotu a pomoc!

 

Pozývame mladých na najväčší gospelový festival v strednej Európe, na festival Lumen, ktorý sa uskutoční od 15. – 16. Júna na Trojičnom námestí v Trnave. Na Festivale Lumen vystúpia otec Marián Kuffa, Simona Martausová. Kto má záujem môže sa prihlásiť v sakristii do budúcej nedeľe.

 

Pripomínam 2. júna putujeme na Staré Hory, kto má záujem, môže sa prihlásiť v sakristii.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa rodiny organizuje Žilinský samosprávny kraj v spolupráci s Považským múzeom v Žiline, podujatie „Deň rodiny“, ktoré sa uskutoční dnes v Budatínskom parku od 15:00 hod. Môžete sa tešiť na bohatý program hudobných a tanečných vystúpení, divadlo, čítanie rozprávok, tvorivé dielne. Bližšie informácie nájdete na nástenke pred kostolom.

 

 

Staršie oznamy:

2018
2017

Na stretnutí najvyšších predstaviteľov cirkví a Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v kňazskom seminári v Badíne, 13. februára 2018, bolo schválené spoločné vyhlásenie k Istanbulskému dohovoru.

 

Celé znenie vyhlásenia:

VYHLASENIE_Badin_final

Prednášky:

Prednaska_Dohovor_o_ochrane_ludskycha_prav_a_slobod

Prednaska_Istambul_dohovor

Prednaska_Rizika_medzinarodneho_prava_a prava_UE_prenabozenske_hodnoty