Aktuálne farské oznamy

7.30

9.30

11.00

Na budúcu nedeľu je Svetový deň misií – Misijná nedeľa. Po sv. omšiach bude celoslovenská zbierka na misie. Na Slovensku bude venovaná farnostiam v Keni, ktoré sú najviac postihnuté chudobou a suchom. Misijná zbierka je najväčšou akciou solidarity na celom svete. Za vaše milodary Pán Boh zaplať.

Máme mesiac sv. ruženca. Pozývam a povzbudzujem v tomto čase deti a mládež na modlitbu sv. ruženca. Na celom svete sa deti budú 18. októbra (zajtra) modliť ruženec, môžeme sa pripojit aj my, večer pred sv. omšou. Táto aktivita sa volá – Milión detí sa modlí ruženec.

Vo štvrtok popoludní od 16.00 do 18.00 hod. bude vyložená Sviatosť Oltárna.

V nastávajúcom období budeme v covid automate čierny.

Sv. omše vo farskom kostole budú slávané od pondelka do soboty v režime  OTP. (očkovaní, testovaní, prekonaní)

To znamená do kostola max. 20 ľudí a šachovnicové sedenie. To ité platí aj pre nedeľnú sv. omšu 7.30 hod.,

Veľká 9.30 hod. bude v režime iba očkovaní – max.  100 ľudí,  pridávám sv. omšu o 11.00 pre režim základ, max. 10 ľudí a vonku koľkokoľvek, sú potrebné rúška.

Kaplnka Oškerda v režime základ, do vnútra max. 6 ľudí, a vonku koľkokoľvek, sú potrebné rúška.

Veriaci, ktorí vstupujú do kostola sa čitatelne zapíšu, a je potrebný  respirátor a dezinfekcia rúk.

Krsty, sobáše – zakázané pre režim OTP a základ.

Pohreby – 10 ľudí, bez sv. omše.

Dobrovoľní hasiči zo Snežnice chcú poďakovať občanom, ktorí darovali 2 % zo svojich daní organizácii Dobrovoľný hasičský zbor Snežnica a oznamujú, že zo

získaných prostriedkov zakúpili automatický externý defibrilátor v hodnote 2000 €, ktorý bude slúžiť na pomoc v prípade nedostupnosti záchrannej služby.

Tento defibrilátor  je zaregistrovaný aj na operačnom stredisku záchrannej zdravotnej služby, to znamená, že môže byť použitý aj mimo našej obce ale predovšetkým bude slúžiť na poskytnutie pomoci našim občanom a to ako dospelým, tak aj malým deťom. Aj takýmto spôsobom sa dobrovoľní hasiči snažia byť viac na pomoci našim spoluobčanom.

Defibrilátor môže byť použitý v prípade zástavy srdca pred tým ako príde privolaná záchranka alebo ak je príjazd záchranky z dôvodu vyťaženosti oneskorený.

Prečítať list KBS o synode….

Pochválený buď Ježiš Kristus!

Staršie oznamy:

Aktuálne oznamy

Na stretnutí najvyšších predstaviteľov cirkví a Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v kňazskom seminári v Badíne, 13. februára 2018, bolo schválené spoločné vyhlásenie k Istanbulskému dohovoru.

Celé znenie vyhlásenia:

VYHLASENIE_Badin_final